Zarejestruj się
Tel. 22 127 03 33 Tel. +48 733 301 320 e-mail: biuro@kidstown.pl

PORADY - TAPETYTAPETY I BORDERY NA FLIZELINIE FIRMY CHESAPEKE WALLCOVERINGS/EASY WALLS/YORK WALLPAPERS


Tapety i bordery firmy Easy-Walls są produktem na miarę naszego wieku - łatwe i szybkie do naklejania, idealne do samodzielnego montażu, przyjazne środowisku i bezproblemowe do wymiany.


Tapety na flizelinie (non-woven) – są to tapety dwuwarstwowe, których spodnią warstwę stanowi włóknina poliestrowa (flizelina), wierzchnia może być papierowa, z tworzywa sztucznego, np. spieniona pianka pcv, poliuretan lub wykonana z innej włókniny. Wielkim plusem tych tapet jest łatwość obróbki - tu też można, podobnie jak w przypadku naklejek zastosować zasadę "przyklej-odklej".

Zalety:
 przyjazne środowisku
 zrobione z naturalnych i syntetycznych włókien, które są mocniejsze, łatwiejsze w montażu i łatwiejsze do usunięcia niż tradycyjne
 są wstępnie pokryte klejem, całkowicie usuwalne, zmywalne i w 100% wolne od winylu
 łatwe do obróbki - wymagają minimalnego przygotowania zarówno materiałów, jak i nakładu czasu
 nie wymagają szczególnie precyzyjnego mierzenia, ponieważ można je pasować podczas przyklejania
 po prostu zmocz i przyklej
 są w pełni oddychalne i nie powodują powstawanie purchli
 usuwane całymi arkuszami nie powodują uszkodzeń ściany – wystarczy jedynie zmyć ze ściany pozostały klej
 idealne do przedszkoli, klubików, placówek oświatowych, szpitali i wynajętych, bądź wynajmowanych mieszkańINSTRUKCJA NANOSZENIA TAPET I BORDERÓW FIRMY EASY-WALLS

1. Tapety i bordery powinny być przyklejane na czystą, gładką, właściwie przygotowaną i, aby osiągnąć najlepszy efekt, pomalowaną ścianę. Optymalnie byłoby, gdyby ściana została zagruntowana przed tapetowaniem.
2. Napełnij pojemnik w 2/3 czystą wodą o temperaturze pokojowej.
3. Zanurz pas w wodzie (docięty kawałek), tak aby cała powierzchnia została zmoczona – nie dłużej niż przez 5-10 sekund.
4. Usuń pas z wody i rozwijając po kawałku nanoś na wcześniej przygotowaną powierzchnię (zaznaczoną linią, do której będzie przylegał border/ tapeta).
5. Użyj gąbki lub innego odpowiedniego narzędzia by wyrównać powierzchnię i zapewnić właściwe przyleganie tapety/borderu.
6. Powierzchnia produktu może być czyszczona przy użyciu ciepłej wody i miękkiej gąbki z łagodnym mydłem.
7. Produkt może być łatwo usunięty ze ściany bez użycia specjalnych narzędzi albo chemikaliów. Wystarczy chwycić za róg tapety i ciągnąć wzdłuż ściany aż do całkowitego usunięcia. Na powierzchni pozostanie „pasta”, którą należy usunąć przy pomocy czystej, ciepłej wody i gąbki.Na tapetach z wzorami, których równe ułożenie mogłoby sprawiać pewien problem, naniesione zostały punkty styku "easy-match". Dzięki nim bez problemu można dopasować odpowiednio docięte kawałki tapety, tak by otrzymać idealny rezultat. Oznaczenia te wystarczy zetrzeć mokrą gąbką.ILE ROLEK TAPETY POTRZEBUJĘ?


UWAGA! Wyliczenia przygotowane są dla tapet Easy Walls o wymiarach 10m x 52cm (33’ x 20,5”), o powtarzalności wzoru 52cm.


Przed zakupem tapet radzimy wymierzyć dokładnie ściany aby obliczyć liczbę rolek potrzebną do wytapetowania pomieszczenia.

Jak to zrobić (przykład dla pomieszczenia tapetowanego na 3 ścianach o łącznej długości 10m i wys. pomieszczenia 2,5m):

1. Zmierz obwód pomieszczenia lub długość ściany wzdłuż której będzie kładziona tapeta.

np. 3+4+3=10m (jeśli tapeta będzie kładziona na 3 ścianach)

2. Podziel uzyskaną liczbę przez szerokość tapety – w przypadku tapet Easy Walls jest to 0,52 m. (20,5”).

np. 10m ÷ 0,52 = 19,23 (20 arkuszy)

3. Pomnóż liczbę arkuszy przez wysokość na jaką mają być położone tapety. Do wysokości każdorazowo dodaj zapas na wyrównanie (6cm) oraz powtarzalność wzoru.

np. 20 x (2,5 + 0,52 + 0,06) = 20 x 3,08 = 61,6

4. Otrzymany wynik podziel przez długość rolki – w ten sposób otrzymasz liczbę rolek niezbędną do wytapetowania żądanej powierzchni:

61,6 ÷ 10 = 6,16 (w zaokrągleniu 7 rolek).


Pamiętaj że:
1. Planując tapetowanie warto kupić 1 rolkę więcej, szczególnie, gdy zaokrąglenie jest powyżej połowy. Może się zdarzyć tak, że jakiś arkusz się zepsuje, a w przypadku dokupienia tapety może być problem ze znalezieniem tapety z tej samej partii produkcyjnej, co gwarantuje ten sam odcień tapety.
2. Można odliczyć powierzchnie drzwi, okien i innych otworów w ścianie, które nie będą pokrywane tapetą, choć bezpieczniej jest tego nie robić. W przypadku pięciu otworów, które nie będą tapetowane możesz odjąć jedną rolkę tapety.
3. Jeśli tapeta nie wymaga dopasowania wzoru, do wysokości na jaką ma być kładziona tapeta wystarczy dodać 6cm.

Poniżej przedstawiamy tabelkę z przykładowymi wyliczeniami. Wynik to liczba rolek. Jednostka miary - metr.:
RUCH ULICZNY - tapeta

RUCH ULICZNY - tapeta


Zaczaruj pokój swojego dziecka!

Ekskluzywna, angielska tapeta wykonana z papieru, nie blaknie pod wpływem słońca, jest zmywalna (można z niej usuwać delikatne zabrudzenia przy pomocy wilgotnej ściereczki). Łatwo zdejmowalna, można ją ściągnąć ze ściany całymi pasami.

Tapeta wymaga użycia kleju.
188,00 PLN
 
LEŚNE ZWIERZĄTKA - naklejki ścienne

LEŚNE ZWIERZĄTKA - naklejki ścienne

Naklejki na ścianę to najszybszy sposób, aby w kilka minut zmienić wystrój pokoju dziecięcego. Sympatyczne, leśne zwierzątka na pewno spodobają się małym miłośnikom przyrody.

Naklejki ścienne, wyprodukowane w USA, z wytrzymałego i elastycznego winylu, są trwałe, przylegają idealnie do każdej gładkiej powierzchni i bardzo łatwo również można je odkleić i użyć ponownie, bez pozostawienia śladu.
83,00 PLN
BORSUK - dywan 75 x 160 cm

BORSUK - dywan 75 x 160 cm

Gruby i mięciutki dywan do z uroczym pasiastym borsukiem. Dywan utrzymany jest w delikatnej, szarej kolorystyce z barwnymi elementami.
610,00 PLN
 
DREWNIANA RAKIETA MAGNETYCZNA XXL - układanka

DREWNIANA RAKIETA MAGNETYCZNA XXL - układanka

Świetna, drewniana układanka dla maluszków powyżej 18 mc. życia. Z klocków dostępnych w zestawie układa się rakietę kosmiczną wraz z astronautą, a wszystko w rozmiarze XXL. Układanka jest bardzo ładnie i precyzyjnie wykonana. Zabawę maluchom ułatwiają duże, trzymające się na magnes klocki.

Szukaj