Zarejestruj się
Tel. 22 127 03 33 Tel. +48 733 301 320 e-mail: biuro@kidstown.pl

recenzja gry Sardynki

Czarny fraczek, marynarska koszulka, czy torebka w kwiatuszki

Do niedawna nie byłam wielką entuzjastką gier karcianych w wydaniu dziecięcym. Jakoś nie najlepiej mi się kojarzyły... do momentu, gdy poznałam zawartość kolorowych pudełek z grami zaprojektowanymi i wyprodukowanymi przez francuską firmę Djeco.


Zanim rozpoczęliśmy grę w jedną z nich, już zachwyciła mnie wielce praktyczna wielkość opakowań. Pudełka są sztywne, nieduże, z szufladką, idealne, żeby zabrać ze sobą na ferie, wakacje albo nawet w torebkę, gdy przewidujemy, że gdzieś będziemy długo czekać.


Od początku spodobała nam się gra w „Sardynki". Obrazek na pudełku pokazuje ubrane (tak, tak) rybki, równo ułożone w „puszce". Już samo to wywołuje uśmiech na twarzy.


Gra jest odmianą zabawy w memo, ale bez porównania ciekawszą. Do wyboru mamy 40 kart z sardynkami odzianymi na 20 różnych sposobów - we fraki, wełniane swetry, ubranka marynarskie, kostiumy kąpielowe i spódniczki hawajskie. Każdy gracz dostaje 5 takich kart i w ciągu kilku sekund musi zapamiętać jak ubrane są jego rybki. Następnie swoje karty zakrywa, a rozdający odsłania jedną, do tej pory zasłoniętą „puszkę sardynek". I tu zaczyna się ćwiczenie pamięci - trzeba zadeklarować, które z 7 ciasno upchanych w puszce rybek, są tak samo ubrane jak te, które mamy w ręku. Weryfikacja nagradzana jest zatrzymaniem zwycięskich kart albo karana oddaniem błędnie zadeklarowanych kart do puli. Ale nie wyobrażajcie sobie, że to takie proste - ubrania, mimo że niby łatwo je zapamiętać, często się mylą - czapeczka, czy berecik, sukienka w groszki, czy cała różowa... Wygrywa oczywiście ten, kto zbierze najwięcej kart.


Zabawa przeznaczona jest dla 2-4 osób w wieku od 5-99 roku życia i rzeczywiście nie nudzi się nawet dorosłym. My graliśmy w nią regularnie całe wakacje (oczywiście naprzemiennie z kilkoma innymi grami) i cały czas chętnie do niej wracamy. Muszę przyznać, że to duże zaskoczenie dla mnie, ponieważ memo w różnych wydaniach zawsze bardzo szybko mnie nużyło.


Za co lubimy tę grę? Za kilka rzeczy: zabawne postaci w abstrakcyjnych ubrankach (wyobraźcie sobie dzieci wykrzykujące: „O, mam taką sardynkę, tę w krawacie w paski!"); element rozgrywki, choć nasz 5,5-latek nie był w stanie powstrzymać emocji i zawsze musiał wygadać się za szybko; proste zasady, które pozwalają szybko wciągnąć do gry nowych uczestników; świetne rysunki Veronique Bulteau; poręczne opakowanie, dzięki któremu „Sardynki" często lądują w naszych podręcznych plecaczkach.


Kinga Czernik

Recenzja oryginalnie została przygotowana dla portalu Qlutrka 2011-02-11
RUCH ULICZNY - tapeta

RUCH ULICZNY - tapeta


Zaczaruj pokój swojego dziecka!

Ekskluzywna, angielska tapeta wykonana z papieru, nie blaknie pod wpływem słońca, jest zmywalna (można z niej usuwać delikatne zabrudzenia przy pomocy wilgotnej ściereczki). Łatwo zdejmowalna, można ją ściągnąć ze ściany całymi pasami.

Tapeta wymaga użycia kleju.
188,00 PLN
 
LEŚNE ZWIERZĄTKA - naklejki ścienne

LEŚNE ZWIERZĄTKA - naklejki ścienne

Naklejki na ścianę to najszybszy sposób, aby w kilka minut zmienić wystrój pokoju dziecięcego. Sympatyczne, leśne zwierzątka na pewno spodobają się małym miłośnikom przyrody.

Naklejki ścienne, wyprodukowane w USA, z wytrzymałego i elastycznego winylu, są trwałe, przylegają idealnie do każdej gładkiej powierzchni i bardzo łatwo również można je odkleić i użyć ponownie, bez pozostawienia śladu.
83,00 PLN
BORSUK - dywan 75 x 160 cm

BORSUK - dywan 75 x 160 cm

Gruby i mięciutki dywan do z uroczym pasiastym borsukiem. Dywan utrzymany jest w delikatnej, szarej kolorystyce z barwnymi elementami.
610,00 PLN
 
DREWNIANA RAKIETA MAGNETYCZNA XXL - układanka

DREWNIANA RAKIETA MAGNETYCZNA XXL - układanka

Świetna, drewniana układanka dla maluszków powyżej 18 mc. życia. Z klocków dostępnych w zestawie układa się rakietę kosmiczną wraz z astronautą, a wszystko w rozmiarze XXL. Układanka jest bardzo ładnie i precyzyjnie wykonana. Zabawę maluchom ułatwiają duże, trzymające się na magnes klocki.

Szukaj