Opinie o Nas
Zarejestruj się
Tel. 22 127 03 33 Tel. +48 733 301 320 e-mail: biuro@kidstown.pl

INSTRUKCJA - jak grać w kulki?

Istnieje wiele sposobów gry w szklane kulki, tutaj przedstawiamy najpopularniejszy z nich.

Aby rozpocząć grę potrzebne są:
  • 2-6 graczy
  • Płaska, gładka powierzchnia (najlepiej dywan, podłoga, piasek)
  • Coś, czym można zaznaczyć koło (na chodniku kreda, na piasku patyk, w domu kawałek sznurka i taśmy klejącej)
  • 13 małych kulek
  • Po 1 dużej kuli dla każdego z graczy

UWAGA! Należy pilnować, by kulki nie dostały się do rączek, ani tym bardziej do buzi młodszego rodzeństwa! (do 3 r.ż.)

Zasady gry:

Na ziemi zaznaczcie koło o średnicy od 90cm do 3,5m (im większe koło, tym trudniej). W domu najlepiej wziąć sznurek o długości około 3 metrów. Po dwóch przeciwległych stronach koła zaznaczcie równoległe linie.

Aby ustalić kolejność graczy usiądźcie za jedną z linii i rzućcie po kolei swoją dużą kulę w kierunku drugiej linii, po przeciwległej stronie koła. Grę rozpoczyna ten, kto dorzucił kulę najbliżej przeciwległej linii, potem kolejno grają Ci, którzy byli bliżej. Należy przy tym pamiętać, że jeśli kula wyleci poza drugą linię, gracz będzie grał jako ostatni.

Ułóżcie kule w kształcie „+” tak jak na rysunku poniżej. Kule można ułożyć również w kształt okręgu lub rozrzucić przypadkowo w środku koła.


Pierwszy z graczy klęka poza kołem, układa dużą kulę między palcem wskazującym a kciukiem i strzela z niej do wybranej przez siebie małej kulki (lub kulek). Należy przy tym pamiętać, aby co najmniej jedna kostka palca dotykała podłoża.


Ręka gracza może znajdować się wewnątrz koła. Celem gry jest wybicie poza koło małej kulki/kulek tak, aby jednocześnie duża kula pozostała wewnątrz koła.

Gdy gracz wybije kulki poza koło, zbiera je, a za każdą z nich otrzymuje 1 punkt. Potem ponownie strzela do kolejnej kulki z miejsca, w którym zatrzymała się duża kula. Runda kończy się, gdy pierwszy gracz nie wybije kulki poza koło, wówczas grać może kolejna osoba. Aby celnie wybijać kulki należy pamiętać, by patrzeć raczej na swój cel, niż na własną rękę z dużą kulą.

Drugi gracz poza wybijaniem małych kulek może próbować także wybić dużą kulę przeciwnika poza koło. Jeśli mu się to uda, w następnej rundzie przeciwnik będzie musiał strzelać spoza koła.

Gra kończy się, gdy wszystkie małe kulki znajdą się poza kołem. Wygrywa ten, kto ma ich najwięcej!

Polecamy obejrzenie świetnego filmu z instrukcją gry w kulki (w języku angielskim), który znajdą Państwo tutaj.

RUCH ULICZNY - tapeta

RUCH ULICZNY - tapeta


Zaczaruj pokój swojego dziecka!

Ekskluzywna, angielska tapeta wykonana z papieru, nie blaknie pod wpływem słońca, jest zmywalna (można z niej usuwać delikatne zabrudzenia przy pomocy wilgotnej ściereczki). Łatwo zdejmowalna, można ją ściągnąć ze ściany całymi pasami.

Tapeta wymaga użycia kleju.
188,00 PLN
 
LEŚNE ZWIERZĄTKA - naklejki ścienne

LEŚNE ZWIERZĄTKA - naklejki ścienne

Naklejki na ścianę to najszybszy sposób, aby w kilka minut zmienić wystrój pokoju dziecięcego. Sympatyczne, leśne zwierzątka na pewno spodobają się małym miłośnikom przyrody.

Naklejki ścienne, wyprodukowane w USA, z wytrzymałego i elastycznego winylu, są trwałe, przylegają idealnie do każdej gładkiej powierzchni i bardzo łatwo również można je odkleić i użyć ponownie, bez pozostawienia śladu.
83,00 PLN
DREWNIANA RAKIETA MAGNETYCZNA XXL - układanka magnetyczna JANOD

DREWNIANA RAKIETA MAGNETYCZNA XXL - układanka magnetyczna JANOD

Świetna, drewniana układanka dla maluszków powyżej 18 mc. życia. Z klocków dostępnych w zestawie układa się rakietę kosmiczną wraz z astronautą, a wszystko w rozmiarze XXL.

Układanka jest bardzo ładnie i precyzyjnie wykonana. Zabawę maluchom ułatwiają duże, trzymające się na magnes klocki.
269,00 PLN
 
MIASTO PORTOWE - dywan 3D - przestrzenny 134x180 cm

MIASTO PORTOWE - dywan 3D - przestrzenny 134x180 cm

Trójwymiarowy dywan 3D dla dzieci charakteryzuję się specjalnie obniżonymi uliczkami, parkingami po których dziecko może jeździć samochodzikami, uczyć się zasad ruchu drogowego lub parkowania.

Filmik prezentujący Dywan 3D Miasto Portowe

Wszystkie uliczki zostały specjalnie obniżone tak aby stworzyć wrażenie realności i trójwymiarowości, dzięki takiemu rozwiązaniu samochodziki, idealnie mieszczą się i nie wypadają z wyznaczonych dróg, co dodatkowo podnosi atrakcyjność zabawy dla dzieci.

W odróżnieniu od innych mat z uliczkami, dywany 3D są połączeniem miejsca stworzonego do zabawy specjalnie dla dzieci ze wspaniałej jakości dywanem wyprodukowanym w Turcji przez firmę IVI Carpets.

Dywany wykonane są w 100% z polipropylenu wysokiej jakości materiału wełnopodobnego posiadającego właściwości wełny jednak nieuczulającego i łatwiejszego w utrzymaniu czystości, celowo dobranego ze względu na jego higieniczne właściwości.

Produkty są antyalergiczne, antystatyczne, odporne na plamy i wykonane przy użyciu nietoksycznych barwników.
Bezpieczne w użytkowaniu przez dzieci. Spełniają europejskie normy EN-71-1-2-3.

Dywany są grube i gęste (wysokość runa 12 mm, gęstość 2750g/m2)posiadają wyjątkowo grubą podstawę oraz wyjątkowo atrakcyjne kolorystycznie dzięki takiemu wykonaniu dywany nie tylko tworzą wyjątkową przestrzeń do zabawy dla dzieci, ale spełniają również wszystkie funkcje tradycyjnego dywanu, pięknie prezentują się w pokoju dziecięcym, zapewniają ciepło na podłodze. Dywany można normalnie odkurzać a w razie potrzeby wyprać.

Dywan Miasto Portowe jest najbardziej zróżnicowanym z kolekcji dywanów 3D. Posiada najwięcej powycinanych obniżonych aplikacji. Rozmiar 134x180 cm. stanowi wycinek z większego rozmiaru. W tym rozmiarze znajdują się drogi, parkingi oraz lotnisko i lądowisko dla helikopterów jest również dodatkowa ulica z rondem. Dywan w porównaniu do mniejszych rozmiarów posiada więcej runa.

Przestrzenne dywany dziecięce stworzone zostały przez projektantkę, która postanowiła oderwać swoje dzieci od wszechobecnych komputerów i smartfonów, zapewniając dzieciom równie atrakcyjne miejsce do zabawy, co sądząc po ciepłym odbiorze na świecie udało się w 100%. Dywany stanowią wspaniałą przestrzeń dla samych dzieci jak również do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami.

Trójwymiarowe, przestrzenne dywany to ponadto doskonały sposób na bałagan w dziecięcym pokoju. Nie trzeba ich za każdym razem wyciągać, rozkładać, później sprzątać, demontować i chować z powrotem

Dywan sprzedawany jest bez akcesoriów widocznych na zdjęciu.
Szukaj