Opinie o Nas
Zarejestruj się
Tel. 22 127 03 33 Tel. +48 733 301 320 e-mail: biuro@kidstown.pl

tapety i bordery


Instrukcja kładzenia tapetTapety i bordery firmy Easy-Walls są produktem na miarę naszego wieku - łatwe i szybkie do naklejania, idealne do samodzielnego montażu, przyjazne środowisku i bezproblemowe do wymiany.


Tapety na flizelinie (non-woven) – są to tapety dwuwarstwowe, których spodnią warstwę stanowi włóknina poliestrowa (flizelina), wierzchnia może być papierowa, z tworzywa sztucznego, np. spieniona pianka pcv, poliuretan lub wykonana z innej włókniny. Wielkim plusem tych tapet jest łatwość obróbki - tu też można, podobnie jak w przypadku naklejek zastosować zasadę "przyklej-odklej".

Zalety:
 przyjazne środowisku
 zrobione z naturalnych i syntetycznych włókien, które są mocniejsze, łatwiejsze w montażu i łatwiejsze do usunięcia niż tradycyjne
 są wstępnie pokryte klejem, całkowicie usuwalne, zmywalne i w 100% wolne od winylu
 łatwe do obróbki - wymagają minimalnego przygotowania zarówno materiałów, jak i nakładu czasu
 nie wymagają szczególnie precyzyjnego mierzenia, ponieważ można je pasować podczas przyklejania
 po prostu zmocz i przyklej
 są w pełni oddychalne i nie powodują powstawanie purchli
 usuwane całymi arkuszami nie powodują uszkodzeń ściany – wystarczy jedynie zmyć ze ściany pozostały klej
 idealne do przedszkoli, klubików, placówek oświatowych, szpitali i wynajętych, bądź wynajmowanych mieszkańINSTRUKCJA NANOSZENIA TAPET I BORDERÓW FIRMY EASY-WALLS

1. Tapety i bordery powinny być przyklejane na czystą, gładką, właściwie przygotowaną i, aby osiągnąć najlepszy efekt, pomalowaną ścianę.
2. Napełnij pojemnik w 2/3 czystą wodą o temperaturze pokojowej.
3. Zanurz szpulę w wodzie (docięty kawałek), tak aby cała powierzchnia została zmoczona – nie dłużej niż przez 5-10 sekund.
4. Usuń szpulę z wody i rozwijając po kawałku nanoś na wcześniej przygotowaną powierzchnię (zaznaczoną linią, do której będzie przylegał border/ tapeta).
5. Użyj gąbki lub innego odpowiedniego narzędzia by wyrównać powierzchnię i zapewnić właściwe przyleganie tapety/borderu.
6. Powierzchnia produktu może być czyszczona przy użyciu ciepłej wody i miękkiej gąbki z łagodnym mydłem.
7. Produkt może być łatwo usunięty ze ściany bez użycia specjalnych narzędzi albo chemikaliów. Wystarczy chwycić za róg tapety i ciągnąć wzdłuż ściany aż do całkowitego usunięcia. Na powierzchni pozostanie „pasta”, którą należy usunąć przy pomocy czystej, ciepłej wody i gąbki.

Na tapetach z wzorami, których równe ułożenie mogłoby sprawiać pewien problem, naniesione zostały punkty styku "easy-match". Dzięki nim bez problemu można dopasować odpowiednio docięte kawałki tapety, tak by otrzymać idealny rezultat. Oznaczenia te wystarczy zetrzeć mokrą gąbką.


<-


Zapraszamy do zabawy i dekorowania pokoi dziecięcych.
ILE ROLEK TAPETY POTRZEBUJĘ?


UWAGA! Wyliczenia przygotowane są dla tapet Easy Walls o wymiarach 10m x 52cm (33’ x 20,5”), o powtarzalności wzoru 52cm.


Przed zakupem tapet radzimy wymierzyć dokładnie ściany aby obliczyć liczbę rolek potrzebną do wytapetowania pomieszczenia.

Jak to zrobić (przykład dla pomieszczenia tapetowanego na 3 ścianach o łącznej długości 10m i wys. pomieszczenia 2,5m):

1. Zmierz obwód pomieszczenia lub długość ściany wzdłuż której będzie kładziona tapeta.

np. 3+4+3=10m (jeśli tapeta będzie kładziona na 3 ścianach)

2. Podziel uzyskaną liczbę przez szerokość tapety – w przypadku tapet Easy Walls jest to 0,52 m. (20,5”).

np. 10m ÷ 0,52 = 19,23 (20 arkuszy)

3. Pomnóż liczbę arkuszy przez wysokość na jaką mają być położone tapety. Do wysokości każdorazowo dodaj zapas na wyrównanie (6cm) oraz powtarzalność wzoru.

np. 20 x (2,5 + 0,52 + 0,06) = 20 x 3,08 = 61,6

4. Otrzymany wynik podziel przez długość rolki – w ten sposób otrzymasz liczbę rolek niezbędną do wytapetowania żądanej powierzchni:

61,6 ÷ 10 = 6,16 (w zaokrągleniu 7 rolek).


Pamiętaj że:
1. Planując tapetowanie warto kupić 1 rolkę więcej, szczególnie, gdy zaokrąglenie jest powyżej połowy. Może się zdarzyć tak, że jakiś arkusz się zepsuje, a w przypadku dokupienia tapety może być problem ze znalezieniem tapety z tej samej partii produkcyjnej, co gwarantuje ten sam odcień tapety.
2. Można odliczyć powierzchnie drzwi, okien i innych otworów w ścianie, które nie będą pokrywane tapetą, choć bezpieczniej jest tego nie robić. W przypadku pięciu otworów, które nie będą tapetowane możesz odjąć jedną rolkę tapety.
3. Jeśli tapeta nie wymaga dopasowania wzoru, do wysokości na jaką ma być kładziona tapeta wystarczy dodać 6cm.

Poniżej przedstawiamy tabelkę z przykładowymi wyliczeniami. Wynik to liczba rolek. Jednostka miary - metr.:

RUCH ULICZNY - tapeta

RUCH ULICZNY - tapeta


Zaczaruj pokój swojego dziecka!

Ekskluzywna, angielska tapeta wykonana z papieru, nie blaknie pod wpływem słońca, jest zmywalna (można z niej usuwać delikatne zabrudzenia przy pomocy wilgotnej ściereczki). Łatwo zdejmowalna, można ją ściągnąć ze ściany całymi pasami.

Tapeta wymaga użycia kleju.
188,00 PLN
 
LEŚNE ZWIERZĄTKA - naklejki ścienne

LEŚNE ZWIERZĄTKA - naklejki ścienne

Naklejki na ścianę to najszybszy sposób, aby w kilka minut zmienić wystrój pokoju dziecięcego. Sympatyczne, leśne zwierzątka na pewno spodobają się małym miłośnikom przyrody.

Naklejki ścienne, wyprodukowane w USA, z wytrzymałego i elastycznego winylu, są trwałe, przylegają idealnie do każdej gładkiej powierzchni i bardzo łatwo również można je odkleić i użyć ponownie, bez pozostawienia śladu.
83,00 PLN
DREWNIANA RAKIETA MAGNETYCZNA XXL - układanka magnetyczna JANOD

DREWNIANA RAKIETA MAGNETYCZNA XXL - układanka magnetyczna JANOD

Świetna, drewniana układanka dla maluszków powyżej 18 mc. życia. Z klocków dostępnych w zestawie układa się rakietę kosmiczną wraz z astronautą, a wszystko w rozmiarze XXL.

Układanka jest bardzo ładnie i precyzyjnie wykonana. Zabawę maluchom ułatwiają duże, trzymające się na magnes klocki.
269,00 PLN
 
MIASTO PORTOWE - dywan 3D - przestrzenny 134x180 cm

MIASTO PORTOWE - dywan 3D - przestrzenny 134x180 cm

Trójwymiarowy dywan 3D dla dzieci charakteryzuję się specjalnie obniżonymi uliczkami, parkingami po których dziecko może jeździć samochodzikami, uczyć się zasad ruchu drogowego lub parkowania.

Filmik prezentujący Dywan 3D Miasto Portowe

Wszystkie uliczki zostały specjalnie obniżone tak aby stworzyć wrażenie realności i trójwymiarowości, dzięki takiemu rozwiązaniu samochodziki, idealnie mieszczą się i nie wypadają z wyznaczonych dróg, co dodatkowo podnosi atrakcyjność zabawy dla dzieci.

W odróżnieniu od innych mat z uliczkami, dywany 3D są połączeniem miejsca stworzonego do zabawy specjalnie dla dzieci ze wspaniałej jakości dywanem wyprodukowanym w Turcji przez firmę IVI Carpets.

Dywany wykonane są w 100% z polipropylenu wysokiej jakości materiału wełnopodobnego posiadającego właściwości wełny jednak nieuczulającego i łatwiejszego w utrzymaniu czystości, celowo dobranego ze względu na jego higieniczne właściwości.

Produkty są antyalergiczne, antystatyczne, odporne na plamy i wykonane przy użyciu nietoksycznych barwników.
Bezpieczne w użytkowaniu przez dzieci. Spełniają europejskie normy EN-71-1-2-3.

Dywany są grube i gęste (wysokość runa 12 mm, gęstość 2750g/m2)posiadają wyjątkowo grubą podstawę oraz wyjątkowo atrakcyjne kolorystycznie dzięki takiemu wykonaniu dywany nie tylko tworzą wyjątkową przestrzeń do zabawy dla dzieci, ale spełniają również wszystkie funkcje tradycyjnego dywanu, pięknie prezentują się w pokoju dziecięcym, zapewniają ciepło na podłodze. Dywany można normalnie odkurzać a w razie potrzeby wyprać.

Dywan Miasto Portowe jest najbardziej zróżnicowanym z kolekcji dywanów 3D. Posiada najwięcej powycinanych obniżonych aplikacji. Rozmiar 134x180 cm. stanowi wycinek z większego rozmiaru. W tym rozmiarze znajdują się drogi, parkingi oraz lotnisko i lądowisko dla helikopterów jest również dodatkowa ulica z rondem. Dywan w porównaniu do mniejszych rozmiarów posiada więcej runa.

Przestrzenne dywany dziecięce stworzone zostały przez projektantkę, która postanowiła oderwać swoje dzieci od wszechobecnych komputerów i smartfonów, zapewniając dzieciom równie atrakcyjne miejsce do zabawy, co sądząc po ciepłym odbiorze na świecie udało się w 100%. Dywany stanowią wspaniałą przestrzeń dla samych dzieci jak również do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami.

Trójwymiarowe, przestrzenne dywany to ponadto doskonały sposób na bałagan w dziecięcym pokoju. Nie trzeba ich za każdym razem wyciągać, rozkładać, później sprzątać, demontować i chować z powrotem

Dywan sprzedawany jest bez akcesoriów widocznych na zdjęciu.
Szukaj