Darmowa wysyłka od 299 zł
Darmowa wysyłka
30 dni na bezpłatny zwrot towaru
Bezpłatny zwrot
Szybka wysyłka zamówień
Szybka wysyłka
99% zadowolonych klientów
Opinie klientów


» przeczytaj wszystkie opinie

Jak grać w kulki? - instrukcja

INSTRUKCJA - jak grać w kulki?

Istnieje wiele sposobów gry w szklane kulki, tutaj przedstawiamy najpopularniejszy z nich.

Aby rozpocząć grę w kulki potrzebne są:

- 2-6 graczy
- Płaska, gładka powierzchnia (najlepiej dywan, podłoga, piasek)
- Coś, czym można zaznaczyć koło (na chodniku kreda, na piasku patyk, w domu kawałek sznurka i taśmy klejącej)
- 13 małych kulek
- Po 1 dużej kuli dla każdego z graczy

UWAGA! Należy pilnować, by kulki nie dostały się do rączek, ani tym bardziej do buzi młodszego rodzeństwa! (do 3 r.ż.)

Zasady gry w kulki:

Na ziemi zaznaczcie koło o średnicy od 90cm do 3,5m (im większe koło, tym trudniej). W domu najlepiej wziąć sznurek o długości około 3 metrów. Po dwóch przeciwległych stronach koła zaznaczcie równoległe linie.

Aby ustalić kolejność graczy usiądźcie za jedną z linii i rzućcie po kolei swoją dużą kulę w kierunku drugiej linii, po przeciwległej stronie koła. Grę rozpoczyna ten, kto dorzucił kulę najbliżej przeciwległej linii, potem kolejno grają Ci, którzy byli bliżej. Należy przy tym pamiętać, że jeśli kula wyleci poza drugą linię, gracz będzie grał jako ostatni.

Ułóżcie kule w kształcie „+” tak jak na rysunku poniżej. Kule można ułożyć również w kształt okręgu lub rozrzucić przypadkowo w środku koła.

Pierwszy z graczy klęka poza kołem, układa dużą kulę między palcem wskazującym a kciukiem i strzela z niej do wybranej przez siebie małej kulki (lub kulek). Należy przy tym pamiętać, aby co najmniej jedna kostka palca dotykała podłoża.

Ręka gracza może znajdować się wewnątrz koła. Celem gry jest wybicie poza koło małej kulki/kulek tak, aby jednocześnie duża kula pozostała wewnątrz koła.

Gdy gracz wybije kulki poza koło, zbiera je, a za każdą z nich otrzymuje 1 punkt. Potem ponownie strzela do kolejnej kulki z miejsca, w którym zatrzymała się duża kula. Runda kończy się, gdy pierwszy gracz nie wybije kulki poza koło, wówczas grać może kolejna osoba. Aby celnie wybijać kulki należy pamiętać, by patrzeć raczej na swój cel, niż na własną rękę z dużą kulą.

Drugi gracz poza wybijaniem małych kulek może próbować także wybić dużą kulę przeciwnika poza koło. Jeśli mu się to uda, w następnej rundzie przeciwnik będzie musiał strzelać spoza koła.

Gra kończy się, gdy wszystkie małe kulki znajdą się poza kołem. Wygrywa ten, kto ma ich najwięcej!

Szklane kulki do kupienia w naszym sklepie tutaj:

Polecamy również nasze wspaniałe: 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl